Hydrosil leczenie ran

Żel hydrokoloidowy zawierający kwaśny koloidalny karbomer i karnozynę; środek konserwujący - cytrynian srebra.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hydrosil leczenie ran 3 x 75 g , żel 72.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Zawiera karbomer stabilizowany karnozyną, który korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące rany. W przypadku ran suchych, ma działanie okluzyjne, hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. W przypadku ran wilgotnych, sączących pochłania nadmiar płynu, schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i (lub) bandażem. Jako środek konserwujący, zamiast parabenów, zastosowano cytrynian srebra.

Dawkowanie

S. u. Należy oczyścić i zdezynfekować ranę, następnie dokładnie pokryć całą powierzchnię rany warstwą preparatu, w razie potrzeby założyć opatrunek. Opatrunek pozostawić na 1-3 dni, do czasu wchłonięcia się żelu. Gdy pojawi się strup, należy zmniejszyć ilość stosowanego żelu.

Wskazania

Wyrób medyczny wskazany do stosowania na rany (w tym rany chirurgiczne i owrzodzenia), skaleczenia, zadrapania, otarcia i pęknięcia skóry, oparzenia i odparzenia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w obrębie oczu, powiek ani błon śluzowych.

Środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku dużych, obszernych lub bardzo głębokich ran, niewielkich, silnie zakażonych ran oraz w przypadku wolnego gojenia się rany i ryzyka powikłań - w tych przypadkach konieczne może być dodatkowe leczenie.

Cena

Hydrosil leczenie ran, cena 100% 72.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."