Hyabak UD

1 pojemnik (0,4 ml) zawiera 0,6 mg hialuronianu sodu. Preparat zawiera aktinokinol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hyabak UD 30 poj. x 0,4 ml, krople do oczu

Hyaluronate sodium

26.99 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżające krople do oczu i soczewek kontaktowych. Preparat jest hipotonicznym roztworem zawierającym kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających i powlekających oraz aktinokinol - okulistyczny filtr UV. Może być stosowany łącznie ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych.

Dawkowanie

Zakraplać 1 kroplę do każdego oka w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, według potrzeby. Osoby noszące soczewki kontaktowe: 1 kropla na każdą soczewkę podczas jej zakładania i zdejmowania, jak również do każdego oka tak często jak to jest konieczne w ciągu dnia. Odczekać co najmniej 10 min pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.

Wskazania

Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, suche powietrze, klimatyzacja, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym. Dla osób noszących soczewki kontaktowe - nawilża soczewki w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania oraz zapewnia natychmiastowy komfort użytkowania soczewek w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Uwagi

Preparat nie zawiera środków konserwujących. Zawarty w kroplach filtr UV nie zastępuje noszenia okularów słonecznych.

Cena

Hyabak UD, cena 100% 26.99 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."