HISTAsolv®

Preparat zawiera proteinowy wyciąg z nerek wieprzowych o zawartości 0,1% naturalnej oksydazy diaminowej, witaminę C. Preparat zawiera sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
HISTAsolv® 60 szt., kaps. 63.83 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający oksydazę diaminową (DAO), enzym rozkładający histaminę, aminę biogenną. Niedobory DAO lub dysproporcja między podażą histaminy z żywności, a zdolnością DAO do jej przekształcania w jelicie powoduje objawy nietolerancji. Opóźnienie rozkładu histaminy i jej kumulacja w organizmie wywołuje objawy podobne do alergicznych (np. bóle głowy, migrena, świąd, pokrzywka, wysypka, bóle brzucha, nudności, wzdęcia, nieżyt nosa). Przyjęcie preparatu przed posiłkiem powoduje wzrost ilości DAO w jelicie cienkim i poprawia rozkładanie histaminy przez naturalnie występującą DAO.

Dawkowanie

Doustnie. 1 kaps. 15 min przed posiłkiem zawierającym histaminę (żywności z długim terminem ważności, żywność długodojrzewająca, alkohol, sery, owoce morza, ryby, surowe kiełbasy, kapusta kiszona, niektóre warzywa i owoce). Kapsułkę popić wodą. Maksymalna dawka dobowa 3 kaps. Nie miażdżyć, nie rozgryzać kaps., połykać w całości. W przypadku trudności z połykaniem otworzyć kaps. i w całości połknąć jej zawartość popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w enzym oksydazę diaminową (DAO) rozkładający histaminę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

HISTAsolv®, cena 100% 63.83 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."