Hirudoid®

100 g maści lub żelu zawiera 300 mg polisiarczanu mukopolisacharydowego - co odpowiada 25 000 j. (jednostki ustalone na podstawie oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny APTT).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hirudoid® tuba 100 g, maść

Mucopolysaccharide polysulfate

42.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i regeneracyjnym. Ma właściwości przeciwtrombinowe, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków podskórnych. Po miejscowym zastosowaniu preparatu substancje czynne wnikają do tkanek powierzchownych i głębokich, wywierając działanie lecznicze.

Dawkowanie

Nakładać 3-5 cm maści lub żelu na zmienione chorobowo miejsca, lekko wmasowując, 2 do 3 razy dziennie lub częściej jeśli zachodzi potrzeba. Preparat w postaci maści może być używany jako opatrunek z maści. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Podczas jonoforezy żel jest podawany pod katodę. Leczeniem pierwszego rzutu w przypadku zapalenia żył powierzchownych kończyn dolnych jest zastosowanie opatrunku uciskowego.

Wskazania

Miejscowe stosowanie na skórę w przypadku: tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy nakładać maści i żelu na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

Alkohol cetostearylowy i alkohol mistrylowy zawarty w maści, może powodować podrażnienie skóry. Glikol polipropylenowy zawarty w żelu może również powodować podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, a także uszkodzoną skórą.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj przemijają szybko po zaprzestaniu stosowania preparatu. 4- hydroksybenzoesan metylu i propylu zawarty w maści może powodować reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Nie ma doniesień o szkodliwym działaniu na nienarodzone dziecko lub noworodka po stosowaniu polisiarczanu mukopolisacharydowego w okresie ciąży czy laktacji.

Uwagi

Żelu nie należy stosować pod opatrunkiem ze względu na zawartość alkoholu.

Cena

Hirudoid®, cena 100% 42.0 zł

Preparat zawiera substancję: Mucopolysaccharide polysulfate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."