Hexatiab®

TIAB (nanokrystaliczny dwutlenek tytanu z kowalencyjnie związanymi jednowartościowymi jonami srebra), hialuronian sodu, wyciąg z aloesu (Aloes Barbadensis), kopolimer PA/VA, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hexatiab® 10 szt., kaps. dopochwowe 39.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Kapsułki dzięki zawartości cząsteczki TIAB, wspomagają proces leczenia infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych oraz stanowią ochronę stref intymnych przed działaniem szkodliwych bakterii (Gardnerella vaginalis, Streptococcous agalactiae, Enterococcus faecalis, Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae) i grzybów (Candida albicans, Candida glabrata). Zawarty w składzie kwas hialuronowy uwadnia i regeneruje ściany pochwy; wyciąg z Aloe vera działa łagodząco, kojąco i nawilżająco. Zawarty w składzie kopolimer PA/VA odpowiada za zwiększenie adhezji nanocząsteczek srebra TIAB i kwasu hialuronowego do ścian pochwy. Preparat izoluje miejsce stosowania od zewnętrznych drobnoustrojów i ogranicza kolonizację drobnoustrojów w miejscu stosowania, tworząc najlepsze z możliwych warunków dla regeneracji tkanki.

Dawkowanie

Dopochwowo: 1 kaps. dziennie przez min. 7-10 dni. Nie należy przerywać kuracji nawet gdy ustąpią niepokojące objawy.

Wskazania

W leczeniu zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych takich jak brodawki narządów płciowych. Wspomagająco w zapobieganiu nawrotom zakażenia wirusem Herpes simplex 2 (HSV-2). Ponadto wspomagająco w leczeniu ran poporodowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Przerwać leczenie w przypadku wystąpienia nieprawidłowych odczynów skórnych.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią globulki stosować wyłącznie na zlecenie i pod kontrolą lekarza.

Uwagi

Preparat po aplikacji może mieć przejściowe działanie piekące.

Cena

Hexatiab®, cena 100% 39.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."