Hexagyn® Duo

1 globulka zawiera 60 mg polikarbofilu, 10 mg kwasu hialuronowego,  kwas mlekowy, witaminy E i A, kwas 18-beta-glicyretynowy, olejek z drzewa herbacianego, fosfatylocholinę, półsyntetyczne triglicerydy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hexagyn® Duo 10 szt., globulki dopoch. 29.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat przywraca naturalne nawilżenie i pH pochwy oraz sprzyja przywróceniu naturalnego ekosystemu srom-pochwa. Kwas hialuronowy wywiera działanie uwadniające i smarujące w suchości pochwy, przyczynia się do przywrócenia naturalnego i optymalnego środowiska pochwy. Kwas mlekowy sprzyja skorygowaniu pH i zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych okolic intymnych. Polikarbofil normalizuje i utrzymuje kwaśnie pH pochwy do 72 h; działa nawilżająco i na długo znosi suchość pochwy, dyskomfort okolic intymnych oraz ogranicza rozwój infekcji pochwy.

Dawkowanie

Dopochwowo. Terapia podstawowa: 1 globulka na noc przez 5-7 kolejnych dni po zakończeniu cyklu miesiączkowego lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Terapia wspomagająca lub profilaktyka: 1 globulka na noc co 3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie przekraczać sugerowanej dawki bez wcześniej konsultacji z lekarzem.

Wskazania

Wspomagająco w zapobieganiu i leczeniu suchości pochwy o charakterze zapalnym i zakaźnym, w przypadku podrażnienia, pieczenia oraz świądu pochwy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku zmian i ran w pochwie. Nie stosować w trakcie krwawienia miesięcznego.

Środki ostrożności

U dzieci globulki stosować wyłącznie na zalecenie lekarskie i pod bezpośrednią kontrolą lekarza.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią globulki stosować wyłącznie na zlecenie i pod kontrolą lekarza.

Uwagi

Długotrwałe stosowanie może prowadzić do wystąpienia reakcji nadwrażliwości.

Cena

Hexagyn® Duo, cena 100% 29.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."