Herpotherm®

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Herpotherm® 1 szt., pomadka elektroniczna 129.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny, przeznaczony do miejscowego leczenia objawów towarzyszących opryszczce (opryszczka zwykła warg lub narządów płciowych), takich jak pieczenie, mrowienie, swędzenie lub uczucie napięcia skóry.

Dawkowanie

Urządzenie przykłada się do skóry w miejscu zmiany i lekko dociska. Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51st.C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED. Dioda ta gaśnie, kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie 3 sekund pracy. Na początku fazy rozgrzewania i na koniec działania rozlega się dodatkowo sygnał dźwiękowy. Można powtórzyć terapię po krótkiej przerwie, wynoszącej około 10 sekund. Urządzenie można bez problemu czyścić dostępnymi w handlu chusteczkami do dezynfekcji z alkoholem.

Wskazania

Leczenie objawowe opryszczki.

Przeciwwskazania

Nie stosować w okolicy oczu. Podczas leczenia nie stosować jednocześnie maści, kremów lub żeli.

Uwagi

W przypadku utrzymujących się albo nawracających objawów należy ponownie zastosować urządzenie, zachowując krótką, co najmniej 10-sekundową przerwę. Preparat może być stosowany samodzielnie przez dzieci po ukończeniu 12. rż.

Cena

Herpotherm®, cena 100% 129.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."