Herbion na kaszel mokry

1 ml syropu zawiera 7 mg suchego wyciągu z liści bluszczu. Syrop zawiera sorbitol. 5 ml syropu zawiera 0,5 mg etanolu (składnik substancji smakowo-zapachowej).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Herbion na kaszel mokry but. 150 ml, syrop

Hedera helix

9.38 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Głównymi składnikami suchego ekstraktu z liści bluszczu są saponiny triterpenowe, głównie hederakozyd C i alfa-hederyna. Preparat ma działanie rozszerzające oskrzela oraz zmniejsza lepkość śluzu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 5-7,5 ml syropu 2 razy na dobę. Dzieci od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 2 razy na dobę. Dzieci od 2 do 5 lat: 2,5 ml syropu 2 razy na dobę. Dzieci poniżej 2 lat: stosowanie przeciwwskazane. Sposób podania. Syrop należy przyjmować rano i wczesnym popołudniem. W trakcie terapii zaleca się picie zwiększonej ilości wody lub innych ciepłych napojów bezkofeinowych. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydz. podczas stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Lek roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu produktywnego (mokrego).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, na inne rośliny z rodziny Araliaceae lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat z powodu ryzyka pogorszenia się objawów ze strony układu oddechowego.

Środki ostrożności

Długotrwały lub nawracający kaszel u dzieci w wieku 2-4 rż. wymaga diagnostyki lekarskiej przed rozpoczęciem terapii. Jeśli wystąpią duszności, gorączka lub ropna plwocina należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Równoczesne stosowanie z lekami przeciwkaszlowymi takimi jak kodeina lub dekstrometorfan nie jest zalecane bez konsultacji lekarskiej. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności u pacjentów z nieżytem lub wrzodami żołądka. Preparat zawiera sorbitol - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy. Lek zawiera małe ilości etanolu - mniej niż 100 mg w dawce leku.

Niepożądane działanie

Często: nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka, rumień, duszność).

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo podczas ciąży i laktacji nie zostało określone - nie zaleca się stosowania.

Uwagi

Nie zgłoszono wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stwierdzono wpływu leku nadziałanie innych leków.

Cena

Herbion na kaszel mokry, cena 100% 9.38 zł

Preparat zawiera substancję: Hedera helix

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."