Herbion na kaszel

1 ml syropu zawiera 6 mg gęstego wyciągu z płucnicy islandzkiej, co odpowiada 96-108 mg płucnicy islandzkiej. Syrop zawiera sorbitol i benzoesan sodu. 1 ml syropu zawiera 0,6 mg etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Herbion na kaszel but. 150 ml, syrop

Lichen islandicus

9.48 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat łagodzący podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszący im kaszel.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 16 lat: 15 ml syropu tj. 3 łyżeczki miarowe 4 razy dziennie. Dzieci i młodzież od 10 do 16 lat: 10 ml syropu tj. 2 łyżeczki miarowe 4 razy dziennie. Dzieci od 4 do 9 lat: 5 ml syropu tj. 1 łyżeczkę miarową 4 razy dziennie. Dzieci od 1 roku do 4 lat: po zasięgnięciu konsultacji lekarskiej, zwykle stosuje się 2,5 ml syropu tj. połowę łyżeczki miarowej do 4 razy dziennie. U dzieci przerwy między dawkami powinny wynosić nie mniej niż 4 h i nie należy stosować leku dłużej niż to konieczne. Bezpośrednio po zażyciu syropu nie należy jeść ani pić, gdyż lek może zostać zbyt szybko usunięty z błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Nie zaleca się spożywania pokarmów i płynów bezpośrednio po przyjęciu leku. Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Wstrząsnąć butelkę przed użyciem.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszącego im kaszlu. Wskazania preparatu opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują w czasie stosowania leku lub występują działania niepożądane, niewymienione w ulotce. W przypadku duszności, gorączki, przewlekłego kaszlu, ropnej plwociny lub podbarwionej krwią, należy skonsultować się z lekarzem. Syrop nie jest zalecany u pacjentów z chorobą wrzodową. Lek można podawać dzieciom poniżej 4 lat tylko po konsultacji z lekarzem i za radą lekarza. Nie stosować u dzieci, które nie ukończyły 1 rż. Jeśli stan pacjenta nie ulegnie poprawie w ciągu 7 dni leczenia lub objawy się nasilą, należy udać się po poradę lekarską. Syrop zawiera sorbitol - nie zaleca się jego stosowania u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2.6 kcal/g sorbitol. Lek ten zawiera bardzo małą ilość etanolu (alkohol) - 9 mg na dawkę dla dorosłych i młodzieży (15 ml).

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Syrop nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią ze względu na ograniczone dane dotyczące jego zastosowania u tych pacjentek.

Interakcje

Preparat może opóźniać wchłanianie innych leków. Zaleca się zachowanie przerwy 30-60 min pomiędzy syropem i innymi lekami.

Cena

Herbion na kaszel, cena 100% 9.48 zł

Preparat zawiera substancję: Lichen islandicus

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."