Heparegen®

1 tabl. zawiera 100 mg kwasu tiazolidynokarboksylowego. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Heparegen® 100 szt., tabl.

Timonacic

65.54 zł 2019-04-05

Działanie

Kwas tiazolidynokarboksylowy chroni miąższ wątroby przed uszkadzającym działaniem toksyn bakteryjnych, wirusowych oraz przemysłowych, leków i alkoholu.Działa także żółciopędnie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. W wątrobie ulega przemianie do N-formylocysteiny a następnie do cysteiny, która jako aminokwas zostaje włączona w procesy przemian metabolicznych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: początkowo 200 mg (2 tabl.) 2-3 razy na dobę, następnie po ustąpieniu ostrych objawów 100 mg (1 tabl.) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 6-15 lat: 50 mg (1/2 tabl.)/10 kg mc. na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.

Wskazania

Pomocniczo w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby o różnej etiologii oraz w toksycznym uszkodzeniu wątroby spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas tiazolidynokarboksylowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy–galaktozy.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: nudności, odczyny skórne.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią (brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania).

Uwagi

W celu obserwacji postępów leczenia zaleca się okresowo, co 4 tyg. wykonanie oznaczenia aktywności aminotransferaz. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Heparegen®, cena 100% 65.54 zł

Preparat zawiera substancję: Timonacic

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."