Hemorol®

1 czopek zawiera: 50 mg wyciągu gęstego z kwiatu rumianku, 20 mg wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku, 80 mg wyciągu gęstego złożonego z: ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika i ziela krwawnika, 100 mg benzokainy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hemorol® 12 szt., czopki doodbytnicze

Aesculus hippocastanum,

Atropa belladonna,

Benzocaine,

Chamomilla recutita,

Achillea millefolium,

Potentilla tormentilla,

Cytisus sp.

15.87 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zastosowanie czopka powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dorośli - 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia. Sposób podania: przed użyciem należy rozerwać trójkątny koniec folii, wyjąć czopek z blistra i wprowadzić do odbytnicy. Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. W przypadku braku poprawy zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Wskazania

Żylaki odbytu. Przewlekłe stany zapalne błony śluzowej odbytu. Podrażnienia i pęknięcia błony śluzowej odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny astrowatych. Choroba nowotworowa jelita grubego.

Środki ostrożności

W przypadku stwierdzenia krwi w stolcu należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na działanie uczulające składników leku zaleca się przeprowadzenie wywiadu w kierunku skłonności do uczuleń pacjenta. W przypadku dużych guzków krwawniczych może wystąpić uciskowa bolesność do czasu rozpuszczenia się czopka (ok. 5-10 min). Podczas stosowania miejscowo preparatów zawierających benzokainę istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia methemoglobinemii. Objawy methemoglobinemii (blady, szaroniebieski kolor skóry, warg, płytek paznokci, duszność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, tachykardia) mogą pojawić się w ciągu kilku minut do 1-2 h po zastosowaniu benzokainy, po podaniu jedno lub wielokrotnym. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W przypadku braku działania lub zaostrzenia objawów chorobowych należy przerwać stosowanie preparatu. Preparatu nie należy stosować dłużej niż przez 7 kolejnych dni.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia krwi i układu chłonnego (methemoglobinemia), zaburzenia układu immunologicznego, reakcje nadwrażliwości: w tym ciężkie reakcje alergiczne (takie jak: duszność, choroba Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny).

Ciąża i laktacja

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania w czasie karmienia piersią.

Uwagi

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Hemorol®, cena 100% 15.87 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Atropa belladonna, Benzocaine, Chamomilla recutita, Achillea millefolium, Potentilla tormentilla, Cytisus sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."