HeliPico

5 ml syropu zawiera 27,78 mg suchego wyciągu z liści bluszczu pospolitego. Preparat zawiera sorbitol ciekły niekrystalizujący (E420). Ekstrahent - etanol 30% (m/m).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
HeliPico but. 100 ml, syrop

Hedera helix

16.56 zł 2019-04-05

Działanie

Lek o działaniu wykrztuśnym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) oraz młodzież od 12 lat: 5 ml 2-3 razy na dobę. Dzieci 6-11 lat.: 2,5 ml 3 razy na dobę. Dzieci 2-5 lat: 1,6 ml 3 razy na dobę. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat jest przeciwwskazane. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż jeden tydzień podczas stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Lek roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, na inne rośliny z rodziny araliowatych (Araliaceae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci <2 lat (ryzyko pogorszenia się objawów ze strony układu oddechowego).

Środki ostrożności

Zachować ostrożność w przypadku stosowania u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodem żołądka. Utrzymujący się lub nawracający kaszel u dzieci w wieku od 2 do 4 lat wymaga diagnozy lekarskiej przed rozpoczęciem terapii. W przypadku wystąpienia objawów duszności, gorączki lub ropnej plwociny należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Syrop nie zawiera cukru, może być stosowany przez diabetyków. Lek zawiera sorbitol ciekły niekrystalizujący (E420). 5 ml preparatu zawiera 4,2 g sorbitolu ciekłego niekrystalizującego (E420), co odpowiada 2,94 g sorbitolu i jest równoważne 0,245 jednostkom chlebowym. Preparatu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka skórna, duszność), nudności, wymioty, biegunka.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych, stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Uwagi

Brak danych na temat wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania syropu i leków przeciwkaszlowych (np. kodeina lub dekstrometorfan).

Cena

HeliPico, cena 100% 16.56 zł

Preparat zawiera substancję: Hedera helix

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."