Hederoin

1 tabl. zawiera 15 mg wyciągu suchego z liści bluszczu pospolitego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hederoin 30 szt., tabl.

Hedera helix

8.7 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjnie przyjmuje się, że saponiny z liści bluszczu powodują odruchowe pobudzenie wydzielanego rzadkiego śluzu w drogach oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabl. 3 razy dziennie. Dzieci w wieku szkolnym: 1 tabl. 3 razy dziennie. Okres trwania kuracji zależy od rodzaju i obrazu klinicznego choroby; powinien trwać tak długo, jak utrzymują się objawy utrudnionego odkrztuszania.

Wskazania

Tradycyjnie w kaszlu, zwłaszcza z utrudnionym odksztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny. Pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Brak badań dotyczących stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Hederoin, cena 100% 8.7 zł

Preparat zawiera substancję: Hedera helix

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."