Hederasal®

100 g preparatu zawiera: 430,55 mg wyciągu suchego z liści bluszczu. Preparat zawiera sorbitol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hederasal® but. 125 g, syrop

Hedera helix

15.78 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym i działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli. Zmniejsza częstotliwość oraz bolesność ataków kaszlu. Rozrzedza zalegającą w gardle, krtani i oskrzelach gęstą wydzielinę. Ułatwia odkrztuszanie, łagodzi odruch kaszlowy, nie blokuje odruchów kaszlu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3-4 razy na dobę miarką po 5 ml lub 1 łyżeczce do herbaty. Dzieci 6-12 lat: 2 razy na dobę miarką po 5 ml lub 1 łyżeczce do herbaty. Dzieci 1-5 lat: 2-3 razy na dobę miarką po 2,5 ml lub 0,5 łyżeczki do herbaty. Niemowlęta: przeciętnie 1 raz na dobę miarką po 2,5 ml lub 0,5 łyżeczki do herbaty. Dawka zależy od stanu dziecka oraz jego masy i powierzchni ciała. Sposób podania: preparat przyjmować nierozcieńczony, popić wodą. Okres trwania kuracji zależy od rodzaju i obrazu klinicznego choroby; powinien wynosić nie mniej niż tydzień.

Wskazania

Kaszel, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit (w tym: podrażnienia żołądka i jelit, wymioty, biegunki).

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią lek może być stoswany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie zawiera sacharozy. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. 1 łyżeczka od herbaty ( 6,2 g lub 5 ml) syropu zawiera 3,36 g D-sorbitolu, co odpowiada 0,28 jednostkom chlebowym (BE). Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Hederasal®, cena 100% 15.78 zł

Preparat zawiera substancję: Hedera helix

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."