Hascoderm Lipożel

Żel zawiera kwas azelainowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hascoderm Lipożel tuba 30 g, żel 40.0 zł 2019-04-05

Działanie

Kwas azelainowy działa antybakteryjnie, łagodzi zmiany trądzikowe i łojotokowe, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i pigmentacyjne, wyrównuje koloryt skóry. Zawarte w żelu liposomy, uwalniają substancję aktywną w głębokich warstwach skóry, zwiększając skuteczność działania preparatu. Żel łatwo się wchłania i utrzymuje nawilżenie skóry na stałym poziomie. Preparat nie zawiera barwników, dodatków zapachowych ani konserwantów.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Na oczyszczoną skórę 2 razy dziennie nałożyć niewielką ilość żelu w miejscu zmian trądzikowych lub przebarwień i delikatnie wmasować. Żel może być stosowany również pod makijaż.

Wskazania

Preparat do skóry tłustej, łojotokowej ze zmianami trądzikowymi, wymagającej specjalistycznej pielęgnacji kosmetycznej. Żel można stosować w miejscach zmian na skórze twarzy, pleców, szyi i klatki piersiowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Stosowanie preparatu w sezonie letnim wymaga ochrony przeciwsłonecznej.

Cena

Hascoderm Lipożel, cena 100% 40.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."