Hasceral

1 g maści zawiera 50 mg kwasu salicylowego i 100 mg mocznika.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hasceral tuba 50 g, maść

Salicylic acid,

Urea

21.12 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu miejscowym keratolitycznym. Kwas salicylowy wywołuje złuszczanie komórek naskórka - redukuje przyleganie komórek rogowych przez rozpuszczenie substancji międzykomórkowej oraz zmniejsza pH w warstwie rogowej, co sprzyja nawodnieniu i zmiękczeniu naskórka. Mocznik wywołuje efekt keratolityczny, co prowadzi do ścieńczenia warstwy rogowej naskórka i jego złuszczania oraz odnawia płaszcz ochronny skóry. Kwas salicylowy i mocznik działają również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Maść wcierać w zmienione chorobowo miejsca na skórze 1-2 razy na dobę, przez kilka lub kilkanaście dni. Przy dłuższym stosowaniu wprowadzić przerwy. Preparat zmywa się pod wpływem ciepłej wody, dlatego po umyciu należy ponownie nałożyć maść

Wskazania

Choroby przebiegające z zaburzeniem rogowacenia: rybia łuska, łuszczyca, łupież czerwony mieszkowy, nadmierne rogowacenie dłoni i stóp oraz rogowacenie mieszkowe; ponadto: alergiczny i niealergiczny wyprysk dłoni, neurodermit, atopowe zapalenie skóry oraz stany nadmiernego wysuszenia skóry o różnej etiologii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie stosować maści na większe powierzchnie skóry, jedynie miejscowo.

Niepożądane działanie

Niekiedy może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Ze względu na wchłanianie przez skórę, preparaty zawierające kwas salicylowy nie powinny być stosowane na duże powierzchnie skóry u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Cena

Hasceral, cena 100% 21.12 zł

Preparat zawiera substancję: Salicylic acid, Urea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."