Gynauxil

Preparat zawiera kwas hialuronowy (w postaci częściowo uwodnionego hialuronianu), ekstrakt drożdżowy, glukozę, octan sodu, kwas mlekowy, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu, siarczan manganu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gynauxil 10 szt., globulki dopoch. 24.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo-wodnej, zawierający składniki sprzyjające adhezji do błony śluzowej pochwy. Właściwości mukoadhezyjne globulek sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy, która pomaga w zachowaniu prawidłowego stanu dróg rodnych i okolic intymnych: odpowiedniego nawilżenia i odżywienia nabłonka, pobudza także rozwój naturalnej flory bakteryjnej.

Dawkowanie

Dopochwowo: Kobiety miesiączkujące/w okresie rozrodczym: 1 globulka przez 5 kolejnych dni, począwszy od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować stosowanie przez 2-3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować. Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie: 1 globulka przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Zrobić około 2-tyg. przerwę, po której można wznowić stosowanie. Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji. Sposób podania. Globulki umieścić głęboko w pochwie, najlepiej na noc.

Wskazania

Przywracanie lub utrzymywanie właściwego pH, co stwarza warunki do hamowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzenie objawów związanych z odczuciem suchości w pochwie, w tym wywołanej niedoborem estrogenów. Wzmacnianie naturalnej flory bakteryjnej pochwy np. po antybiotykoterapii, porodzie, menstruacji w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej, w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu biologii pochwy. Przeciwdziałanie stanom atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych oraz łącznie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo.

Środki ostrożności

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawi się wyprysk, obrzęk, świąd bądź inne, nie występujące wcześniej dolegliwości w okolicy sromu, należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza. Nie zaleca się stosowania preparatu równocześnie z materiałami antykoncepcji mechanicznej, takimi jak krążki, diafragmy czy wkładki domaciczne (lateks, poliuretan) - nie wykonywano badań zgodności.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować preparat wyłącznie po konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Uwagi

Po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego.

Cena

Gynauxil, cena 100% 24.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."