Gwajatussin

5 ml syropu zawiera 0,325 g sulfogwajakolu, 2,332 g wyciągu wodnego z liści babki lancetowatej (10 cz) i kwiatu dziewanny (2 cz).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gwajatussin but. 125 ml, syrop

Plantago lanceolata,

Sulfogaiacol,

Verbascum sp.

2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym. Sulfogwajakol na drodze odruchowej stymuluje czynność wydzielniczą oskrzeli i ułatwia odkrztuszanie. Wyciąg z babki lancetowatej i dziewanny działa łagodnie przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i gardła występujące w nieżytach dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 15 ml 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 7 lat: 5 ml 3 razy dziennie; dzieci 4-7 lat: 5 ml 2 razy dziennie. W czasie kuracji zaleca się spożywanie dużej ilości płynów.

Wskazania

Kaszel towarzyszący nieżytom górnych dróg oddechowych przebiegający z trudnościami w odkrztuszaniu wydzieliny. Pomocniczo w kaszlu towarzyszącym grypie i przeziębieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Należy unikać stosowania u pacjentów z czynną chorobą wrzodową, ponieważ preparat może nasilać objawy choroby.

Niepożądane działanie

Sporadycznie: nudności i podrażnienie przewodu pokarmowego.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Preparat zawiera substancję: Plantago lanceolata, Sulfogaiacol, Verbascum sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."