Granudacyn®

Preparat zawiera kwas podchlorawy. Preparat o pH=7,3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Granudacyn® 500 ml, płyn do płukania ran 55.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci roztwóru do szybkiego czyszczenia, nawilżania i płukania ostrych, przewlekłych i zanieczyszczonych ran oraz oparzeń 1st. i 2st.. Preparat oczyszcza poprzez mechaniczne usuwanie mikroorganizmów oraz zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów, spor i grzybów.

Dawkowanie

Ranę należy dokładnie przepłukać. W celu nasilenia działania oczyszczającego zalecane jest umożliwienie wsiąkania roztworu przez 60 sekund w celu usunięcia przyschnięcia. Procedurę tę można powtarzać kilka razy na dobę lub podczas każdej zmiany opatrunku. Alternatywnie ranę można oczyścić gazą nasączoną preparatem. Przyschnięte do rany opatrunki można łatwo oddzielić za pomocą preparatu, bez spowodowania urazu. Nie ma konieczności spłukiwania ani neutralizacji preparatu.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do stosowania w jamach ciała, do śródoperacyjnego i pooperacyjnego płukania i oczyszczania ran. Preparat nadaje się do płukania pola operacyjnego podczas operacji. Preparat można stosować do dokładnego oczyszczania takich ran jak: wszystkie rany przewlekłe o dowolnej głębokości (owrzodzenie w stopie cukrzycowej, wszystkie postaci owrzodzenia nóg, odleżyny); wszystkie rany ostre (skaleczenia, ugryzienia, rany szarpane, rany pękające i otarcia); rany chirurgiczne (śródoperacyjne i pooperacyjne); rany z odsłonięciem chrząstek, ścięgien, więzadeł lub kości; oparzenia 1st. i 2st.; owrzodzenie popromienne; przetoki i ropnie; jamy ciała, takie jak jama ustna, nos i uszy; rany krytycznie skolonizowane lub zakażone; urazy tkanek miękkich.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Przed użyciem można ogrzać preparat do temperatury 37st. C.

Cena

Granudacyn®, cena 100% 55.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."