GOLDisept

Złoto cząsteczkowe, wyciąg z mangostanu właściwego (Garcinia mangostana), wyciąg z mięty pieprzowej (Mentha piperita), wyciąg z limety kwaśnej (Citrus aurantifolia), mineralne sole potasu, wapnia, magnezu i sodu, gliceryna, srebro cząsteczkowe, woda oczyszczona. 

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GOLDisept 25 ml, aerozol do stos. w j. ustnej 14.38 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pokrywa błonę śluzową jamy ustnej i gardła powłoką ochronną, dzięki temu uniemożliwia kontakt błony śluzowej z czynnikami szkodliwymi (drobnoustroje, alergeny, chemiczne i biologiczne czynniki drażniące). Zawarte w preparacie złoto w połączeniu z wyciągami ziołowymi wzmacnia naturalne siły obronne organizmu. Właściwości antyoksydacyjne i odżywcze preparatu pobudzają naturalne siły gojące i regenerujące błony śluzowej, ułatwiają i wspomagają gojenie.

Dawkowanie

Przed użyciem wstrząsnąć. Przed pierwszym użyciem nacisnąć dozownik kilkukrotnie, w celu wypełnienia go preparatem. Umieścić dozownik w ustach, naciskając dozownik 3-4 razy rozprowadzić preparat na chorą powierzchnię. Powtarzać czynności systematycznie, nie częściej jednak niż co 2-3 godziny.

Wskazania

Preparat wspomagający leczenie przewlekłych, nietypowych i nieswoistych zapaleń gardła i jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku pacjentów przyjmujących inne preparaty na bazie złota i srebra, skonsultować dawkę z lekarzem lub przerwać stosowanie na czas trwania towarzyszącej kuracji. Nie stosować u dzieci < 12 rż.

Niepożądane działanie

Nie stwierdzono.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może być stosowany w chorobie wrzodowej, cukrzycy. Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie i obsługę maszyn i urządzeń mechanicznych.

Cena

GOLDisept, cena 100% 14.38 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."