GlucoCare®

1 tabl. zawiera: 500 mg berberyny (526 mg ekstraktu z Berberis aristata standaryzowanego do 95% berberyny), 48 mg ekstraktu z liści Banaba (Lagerstroemia spedosa (L)) standaryzowanego do 1 % kwasu korosolowego, 0,75 mg pikolinianu chromu w tym 90 µg chromu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GlucoCare® 30 szt., tabl. powl. 37.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety, którego składniki wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz wpływają na prawidłowy metabolizm węglowodanów. Ekstrakt z liści Banaba zawiera w swoim składzie kwas korosolowy oraz taniny, które pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi oraz przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu glukozy. Kora Berberysu ostrego (Berberis aristata) zawiera berberynę, która przyczynia się do poprawy kontroli glukozy we krwi. Chrom jest pierwiastkiem śladowym, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli (osoby > 18 rż.): 1 tabl. na dobę w trakcie lub bezpośrednio po kolacji. Nie należy stosować na pusty żołądek. Preparat może być stosowany przez okres do roku, bez konieczności robienia przerwy. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia (1 tabletka).

Wskazania

Uzupełnienie diety w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz wpływające na prawidłowy metabolizm węglowodanów.

Przeciwwskazania

Nie stosować w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Interakcje

Preparat nie powinien być przyjmowany bez kontroli lekarza razem z innymi doustnymi produktami stosowanymi w zaburzonym metabolizmie węglowodanów. Preparat nie powinien być przyjmowany jednocześnie z cyklosporyną, antykoagulantami, lewodopą (L-DOPA) oraz lewotyroksyną (L-thyroxine). Jednoczesne stosowanie leków alkalizujących może powodować zmniejszone wchłanianie chromu. Preparat nie powinien być stosowany przez pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku stosowania innych suplementów diety lub leków.

Cena

GlucoCare®, cena 100% 37.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."