Ginsenol

100 g płynu zawiera 100 g nalewki z korzenia żeń-szenia (1:5). Preparat zawiera etanol 63-68% (v/v).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ginsenol but. 100 g, płyn doustny

Panax ginseng

8.52 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie: 2 razy dziennie 1/2 łyżeczki preparatu (ok. 2.5 ml) w 1/4 szklanki wody. Zaleca się przyjmowanie preparatu rano i w południe. Nie przekraczać zalecanych dawek.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie jako środek wzmacniający w stanach zmęczenia i osłabienia, w stanach osłabienia koncentracji oraz w okresach rekonwalescencji. W geriatrii w celu poprawienia samopoczucia pacjenta.

Przeciwwskazania

Nie stosować w chorobach wątroby, padaczce, alkoholizmie. Nie stosować u dzieci.

Środki ostrożności

Preparat może nieznacznie obniżać poziom cukru we krwi - osoby chore na cukrzycę powinny przed rozpoczęciem stosowania preparatu zasięgnać porady lekarskiej.  Należy poinformować pacjenta, że nasilające lub utrzymujące się objawy po 1 miesiącu stosowania leku wymagają konsultacji z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu podczas ciąży i laktacji.

Uwagi

Ze względu na zawartosć alkoholu nie zaleca się przyjmowania leku na 2 h przed planowanym prowadzeniem pojazdu i obslugi urządzeń mechanicznych w ruchu. Dawka jednorazowa preparatu zawiera 1,3 g etanolu, co odpowiada 34 ml piwa lub 14 ml wina.

Cena

Ginsenol, cena 100% 8.52 zł

Preparat zawiera substancję: Panax ginseng

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."