Gemiderma®

1 g maści zawiera 5 mg kwasu borowego. Preparat zawiera lanolinę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gemiderma® tuba 20 g, maść

Boric acid

6.37 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, wysuszającym i słabo antyseptycznym. Zawarty w maści kwas borowy wykazuje słabe działanie bakterio- i grzybostatyczne. Łatwo wchłania się przez uszkodzoną skórę, nie ulega metabolizmowi i nie kumuluje się w tkankach miękkich. T0,5 wynosi ok. 24 h. Wydalany jest z moczem.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1-2 razy na dobę nanosić cienką warstwę maści na miejsca chorobowo zmienione i rozsmarować. Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania, pacjent powinien zwrócic się do lekarza.

Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na rozległe rany, błony śluzowe, do oczu, na uszkodzoną skórę, na dużą powierzchnię skóry. Dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Środki ostrożności

Stosować wyłącznie na skórę, przez jak najkrótszy czas. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Długotrwałe stosowanie preparatu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może powodować kumulacje kwasu borowego w organizmie (ryzyko zatrucia kwasem borowym).

Ciąża i laktacja

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie na zalecenie lekarza. W razie stosowania preparatu w okresie karmienia piersią należy uważać, aby lek nie wszedł w kontakt ze skórą piersi, należy bowiem unikać przypadkowego spożycia przez niemowlę i/lub unikać przypadkowego kontaktu leku ze skórą niemowlęcia.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Gemiderma®, cena 100% 6.37 zł

Preparat zawiera substancję: Boric acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."