GeloVox

Ksantan, karbomer, hialuronian sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GeloVox 20 szt., tabl. do ssania 28.9 zł 2019-04-05

Działanie

Tabl. do ssania rozpuszczając się tworzą kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę, która długo i dokładnie nawilża wysuszoną błonę śluzową oraz ochrania podrażnione miejsca. Ponadto dzięki swojemu specjalnemu składowi mineralnemu oraz delikatnemu działaniu musującemu, tabletki powodują intensywną stymulację wydzielania śliny, co jest istotne dla równomiernego rozprowadzenia utworzonego kompleksu hydrożelowego. Podrażnione miejsca mogą się zregenerować, co prowadzi do złagodzenia objawów takich jak chrypka, podrażnienie i łaskotanie gardła oraz suchość błon śluzowych prowadząca do bólu gardła. Specjalna konsystencja tabletek zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i długotrwałą powłokę ochronną.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >6 lat: 1 tabl. do ssania co 2-3 h, najlepiej po posiłku; maksymalnie do 6 tabl. na dobę. Tabletki należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy uległ dokładnemu rozprowadzeniu na błonach śluzowych. Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać w całości.

Wskazania

Suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, chrypka, wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza, paleniem papierosów, nieproduktywny suchy kaszel – tzw. kaszel odruchowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci <6 lat. Ze względu na zawartość aspartamu, tabletki nie powinny być stosowane u pacjentów chorych na fenyloketonurię. Ze względu na zawartość mannitolu, w przypadku nadmiernego spożycia może wystąpić efekt przeczyszczający. Zawartość sodu (3,2 mmol/tabl.) należy uwzględnić stosując preparat u pacjentów będących na diecie niskosodowej.

Ciąża i laktacja

Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu preparatu w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie zawiera cukru; może być stosowany przez diabetyków.

Cena

GeloVox, cena 100% 28.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."