Gelopack

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gelopack 30 szt., gąbka żelatynowa 2019-04-05

Działanie

Resorbowalna, sterylna gąbka żelatynowa o działaniu hemostatycznym. Wyprodukowana jest z wysoko oczyszczonej żelatyny wieprzowej, przekształconej w gąbkę o określonej porowatości. Materiał można stosować równolegle z antybiotykami, bez wpływu na hemostatyczne właściwości preparatu.

Dawkowanie

Należy przestrzegać zasad aseptyki. Mat. można stosować na sucho lub zwilżony roztworem soli fizjologicznej. Stosując na sucho, należy ścisnąć gąbkę przed położeniem na ranę, a następnie przez krótką chwilę przytrzymać lekko dociskając. Stosując gąbkę zwilżoną roztworem soli fizjologicznej, przed położeniem na ranę należy ją dokładnie wycisnąć. Po ustaniu krwawienia, gąbkę można zostawić w zębodole, usuwając jedynie jej nadmiar. Gąbka zresorbuje się całkowicie po kilku tygodniach.

Wskazania

Hamowanie krwawienia z zębodołu po ekstrakcji zęba, amputacji korzenia lub usunięciu torbieli, guzów i wklinowanych zębów.

Uwagi

Sterylne gąbki pakowane osobno w blistrach. Opatrunek służy do jednorazowego użycia i nie powinien być powtórnie wyjaławiany. Przechowywać w suchym miejscu.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."