Gelacet Plus

Preparat zawiera: hydrolizat kolagenu (w tym aminokwasy: glicyna, prolina, hydroksyprolina, kwas glutaminowy, alanina, arginina, kwas asparaginowy, lizyna, seryna, leucyna, walina, fenyloalanina, treonina); octan DL-α-tokoferylu; kwas L-askorbinowy; selenian (VI) sodu; tlenek cynku; octan retinylu; D-biotynę; substancja słodząca pochodzenia naturalnego: stewia.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gelacet Plus 21 saszetek, proszek do sporz. roztw. 45.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety, połączenie składników odżywczych – hydrolizatu kolagenu i biotyny wzbogaconych o witaminy A, C, E oraz cynk i selen – wpływających korzystnie na kondycję skóry, włosów i paznokci. Hydrolizat kolagenu jest źródłem kluczowych aminokwasów, w tym aminokwasów siarkowych, będących podstawowym budulcem włosów, paznokci i skóry. Witaminy C i E to antyoksydanty, które chronią komórki skóry przed działaniem stresu oksydacyjnego. Witamina C pomaga również w produkcji kolagenu, niezbędnego do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry. Witamina A odgrywa rolę w procesie odnowy komórek, w tym naskórka oraz pomaga zachować zdrową skórę. Biotyna korzystnie wpływa na stan włosów i skóry. Selen i cynk wpływają na utrzymanie właściwej kondycji włosów i paznokci.

Dawkowanie

Doustnie. 1 saszetkę dziennie, rozpuszczając zawartość w ok. 150 ml niegazowanej wody. Zawartość wymieszać i wypić. Zawartość saszetki najlepiej spożyć bezpośrednio po otwarciu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w składniki korzystnie wpływające na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety, także przez osoby chorujące na cukrzycę. Nie zawiera cukru ani glutenu.

Cena

Gelacet Plus, cena 100% 45.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."