Gelacet

Preparat zawiera: hydrolizat kolagenu (w tym aminokwasy: glicyna, prolina, hydroksyprolina, kwas glutaminowy, alanina, arginina, kwas asparaginowy, lizyna, leucyna, seryna, walina, treonina); D-biotynę; substancja słodząca pochodzenia naturalnego: stewia.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gelacet 21 saszetek po 5,83 g, proszek do sporz. roztw. 37.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety, połączenie składników odżywczych – hydrolizatu kolagenu i biotyny. Hydrolizat kolagenu jest źródłem kluczowych aminokwasów, które biorą udział w procesie tworzenia białek, w tym kolagenu i keratyny. Aminokwasy zawarte w preparacie stanowią niezbędny składnik budulcowy włosów oraz paznokci. Biotyna poprawia stan skóry i włosów.

Dawkowanie

Kapsułki: 3 kaps. 3 razy dziennie, popijając obficie wodą lub sokiem owocowym. Saszetki: 1 saszetka dziennie po rozpuszczeniu w ok. 150 ml niegazowanej wody. Zawartość saszetki najlepiej spożyć bezpośrednio po otwarciu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w składniki korzystnie wpływające na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie ma przeciwskazań do stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety, także przez osoby chorujące na cukrzycę. Nie zawiera cukru ani glutenu.

Cena

Gelacet, cena 100% 37.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."