GEL 4000

Preparat zawiera 2% roztwór hydroksypropylometylocelulozy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GEL 4000 but. 30 ml, krople do oczu

Hypromellose

35.2 zł 2019-04-05

Działanie

Wodny roztwór hydroksypropylometylocelulozy o lepkości 4000 cPs. Nie powoduje powstawania nierozpuszczalnych strątów z solami metali i związkami organicznymi, jest stabilny w zakresie pH 2-13. Ułatwia przyleganie soczewki do rogówki.

Dawkowanie

W badaniach z użyciem soczewek diagnostycznych żel nanosić na rogówkę lub soczewkę, podczas badania USG gałki ocznej nakładać na sondę ultrasonografu.

Wskazania

Badanie kąta przesączania, badanie dna oka oraz zabiegi laserowe, takie jak: irydotomia, irydoplastyka, trabekuloplastyka, kapsulotomia, zabiegi na ciele szklistym i fotokoagulacja siatkówki. Żel można również stosować podczas badania USG gałki ocznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Cena

GEL 4000, cena 100% 35.2 zł

Preparat zawiera substancję: Hypromellose

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."