Gastrotuss® Baby

Preparat zawiera: alginian magnezu, symetykon, D-pantenol, wodorowęglan  sodu, wodorotlenek sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gastrotuss® Baby but. 200 ml z miarką, syrop 31.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu mechanicznym, tworzy barierę antyrefluksową. Zmniejsza objawy związane z refluksem takie jak: cofanie się treści pokarmowej, kaszel, zgaga, zapalenie przełyku, zaburzenia mowy, zapalenie nosogardzieli, a także wszystkie zaburzenia, których przyczyną główną lub uboczną jest refluks żołądkowy. Wspomaga procesy regeneracji błony śluzowej żołądkowo-przełykowej i krtaniowo-gardłowej, przyspiesza proces opróżniania żołądka z treści pokarmowej.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta do 5 kg mc.: 2,5-3 ml, 5-10 min. po karmieniu. W przypadku cofania się treści żołądkowej pomimo podania preparatu, podać dodatkowo 1 ml syropu. Niemowlęta i dzieci do 3 lat: 5 ml po posiłkach oraz przed snem. Dzieci do 12 lat: 10-20 ml po posiłkach oraz przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia.

Wskazania

U niemowląt i dzieci w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego i refluksu krtaniowo-gardłowego oraz objawów takich jak: zarzucanie treści pokarmowej, zgaga (pieczenie przełyku), uczucie przeszkody w gardle, zapalenie części nosowej i krtaniowej gardła, odbijanie, wzdęcia, kaszel, dysfonia (chrypka z refluksowego podrażnienia głośni) oraz w celu łagodzenia innych zaburzeń związanych z refluksem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie. Jeżeli pacjent przyjmuje inne preparaty, preparat należy zażyć jako ostatni.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu kobiety w okresie ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat może wykazywać konsystencję mniej lub bardziej kleistą i/lub niewielkie zmiany koloru, co nie ma wpływu na jego jakość.

Cena

Gastrotuss® Baby, cena 100% 31.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."