GardVit A+E

Witamina A, witamina E, wyciąg z Aloe Vera, gliceryna, olejek mięty pieprzowej i kwas mlekowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GardVit A+E but. 30 ml, spray 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Składniki preparatu powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, nawilżając ją i chroniąc przed szkodliwymi czynnikami środowiska, takimi jak: pył, dym, suche powietrze i czynniki chorobotwórcze, łagodzą podrażnienia, dolegliwości związane z chrypką, uporczywym odchrząkiwaniem oraz suchością w jamie ustnej.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >14 rż.: wstrzymać oddech i rozpylić do 4 dawek na język lub tylną ścianę gardła, maksymalna dawka dobowa wynosi do 5 dawek. Dzieci 6-14 rż.: wstrzymać oddech i rozpylić do 3 dawek na język, maksymalna dawka dobowa wynosi 3 dawki; stosować pod kontrolą dorosłych. W przypadku braku poprawy po 10 dniach stosowania należy zasięgnąć porady lekarza. Preparat stosować po posiłku.  

Wskazania

Profilaktycznie u osób intensywnie pracujących głosem oraz u osób przyjmujących leki wywołujące suchość w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość witaminy A (32 µg/dawkę) bez konsultacji z lekarzem nie stosować u dzieci <6 rż.

Ciąża i laktacja

Ze względu na zawartość witaminy A (32 µg/dawkę) bez konsultacji z lekarzem nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cena

GardVit A+E, cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."