Gardimax® syrop

Syrop zawiera macerat korzenia prawoślazu, miód, wyciąg z propolisu (wystandaryzowany propolis: całkowita zawartość polifenoli min. 15 mg/ml, flawonoidy w formie galanginy min. 1 mg/ml).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gardimax® syrop but. 100 ml, syrop 16.2 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci syropu z korzenia prawoślazu z miodem i propolisem. Zawiera substancje śluzowe z korzenia prawoślazu, które powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, zmniejszając uczucie suchości. Preparat przynosi ulgę w kaszlu, redukuje podrażnienie jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci 1-3 rż.: 2,5 ml 3 razy dziennie, po posiłkach; dzieci 3-12 rż.: 5 ml 3 razy dziennie, po posiłkach; dzieci powyżej 12 rż. oraz dorośli: 5 ml 3-5 razy dziennie, po posiłkach oraz w razie potrzeby dodatkowo 5 ml przed snem.

Wskazania

Syrop stosuje się w celu łagodzenia kaszlu i zmniejszenia podrażnienia jamy ustnej oraz gardła u dzieci powyżej 1 rż. oraz dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze skladników preparatu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość maceratu z korzenia prawoślazu oraz fruktozę i glukozę z miodu zachować szczególną ostrożność u pacjentów z cukrzycą.

Uwagi

Wstrząsnąć przed użyciem. Preparat należy zużyć w ciągu 30 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Cena

Gardimax® syrop, cena 100% 16.2 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."