Floractin saszetki

1 saszetka zawiera 6 miliardów żywych bakterii Lactobacillus rhamnosus GG.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Floractin saszetki 10 saszetek, proszek 15.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci proszku, zawierająca szczep Lactobacillus rhamnosus GG. Preparat do stosowania od pierwszych dni życia. Obecny w preparacie szczep Lactobacillus rhamnosus GG został poddany procesowi mikrokapsułkowania. Celem mikrokapsułkowania probiotyków jest ich ochrona przed niskim pH, solami kwasów żółciowych i innymi składnikami, które napotykają podczas transportu żołądkowo-jelitowego. Proces ten ma również na celu poprawę stabilności (przeżywalności) szczepu probiotycznego podczas przechowywania w temperaturze pokojowej.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci w wieku 12 lat i dorośli: 2 saszetki dziennie (dwie porcje). Lekarz może wskazać inny sposób dawkowania. Sposób podania. Zawartość saszetki należy rozpuścić w zimnym lub lekko ciepłym płynie (niegorącym) - np. w wodzie, mleku, soku owocowym i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu lub wsypać bezpośrednio do ust. Preparat zaleca się stosować w trakcie posiłków.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego u niemowląt od pierwszych dni życia, dzieci i dorosłych w celu: zmniejszenia ryzyka powikłań występujących podczas antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu; skrócenia czasu trwania biegunki; wspomagania odporności; przywracania i utrzymywania równowagi mikroflory jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat należy stosować pod nadzorem lekarza. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Cena

Floractin saszetki, cena 100% 15.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."