Floractin krople

6 kropli zawiera 6 miliardów bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, oliwa z oliwek.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Floractin krople 5 ml, krople doustne 14.0 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w celu odbudowy i utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i dzieci poniżej 12 lat: 6 kropli dziennie. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 12 kropli dziennie. Przed użyciem preparat należy wstrząsnąć do uzyskania jednolitej zawiesiny. Krople należy dodać do spożywanego pokarmu lub podać bezpośrednio do ust. Nie należy mieszać preparatu ze zbyt zimnymi, lub gorącymi posiłkami. W przypadku antybiotykoterapii można przyjmować w tym samym czasie jak antybiotyk.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u niemowląt (również wcześniaków i noworodków z niską masą urodzeniową), dzieci i dorosłych w celu: zmniejszenia ryzyka powikłań występujących podczas antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu, skrócenia czasu trwania biegunki, wspomagania układu odpornościowego oraz zachowania równowagi mikroflory jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Floractin krople, cena 100% 14.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."