Floractin enteric

1 kaps. zawiera 2,5 mld CFU Saccharomyces boulardii.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Floractin enteric 15 szt., kaps. 11.0 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w celu odbudowy i utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i dzieci poniżej 3 lat: 1 kaps. dziennie. Dzieci powyżej 3 lat i dorośli: 2 kaps. dziennie. W przypadku niemowląt i małych dzieci należy otworzyć kapsułkę, po czym dodać jej zawartość do spożywanego pokarmu. Nie należy mieszać zawartości kapsułki ze zbyt zimnymi lub gorącymi posiłkami. W przypadku antybiotykoterapii można przyjmować w tym samym czasie jak antybiotyk.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u niemowląt, dzieci i dorosłych w celu: ograniczenia ryzyka wystąpienia biegunki np. w trakcie i po stosowaniu antybiotyków, zmniejszenia ryzyka zakażenia Clostridium difficile, ograniczenia kolonizacji przewodu pokarmowego przez nieprzyjazne dla niego mikroorganizmy, wspomagania odporności.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Floractin enteric, cena 100% 11.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."