Flextrum

1 sasz. zawiera: 1200 mg siarczanu chondroityny, 40 mg witaminy C (kwas L-askorbinowy).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Flextrum 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 49.68 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Chondroityna jest organicznym związkiem chemicznym z grupy glikozoaminoglikanów (GAG). Jako składnik chrząstki stawowej odgrywa istotną rolę w likwidowaniu tarcia pomiędzy stykającymi się elementami ruchomymi stawu. Witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości i chrząstki; przyczynia się m.in. do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Preparat polecany dla osób uprawiających sport amatorsko lub profesjonalnie, z nadwagą (narażonych na przeciążenia stawów), w starszym wieku: dla prawidłowego funkcjonowania chrząstki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 saszetka dziennie. Sposób podania. Rozpuścić 1 sasz. w szklance (200 ml) chłodnej wody, intensywnie mieszając. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla osób dorosłych w chondroitynę i witaminę C.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Flextrum, cena 100% 49.68 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."