Fixsin

Preparat zawiera 100% chlorek sodu Ph.Eur.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Fixsin (zestaw uzupełniający) 30 saszetek, proszek do sporz. roztworu 13.99 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny do płukania nosa i zatok. Roztwór chlorku sodu udrożnia i oczyszcza nos i zatoki z nadmiernej wydzieliny oraz zalegającego śluzu, przez co ogranicza gromadzenie się czynników mających wpływ na powstawanie infekcji.

Dawkowanie

1 saszetka w połączeniu ze 240 ml wody tworzy roztwór do płukania nosa i zatok. Dorośli i dzieci powyżej 4 rż.: płukanie przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza. 1 h po płukaniu nie należy wychodzić na zewnątrz (przy temp. poniżej 19st.C). Płukanie należy przeprowadzać najpóźniej na godzinę przed snem.

Wskazania

Preparat zaleca się stosować w celu prewencyjnej, objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok, głównie w przypadku: zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, dla utrzymania higieny nosa i zatok.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek sodu. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady przegrody nosowej lub infekcji ucha. Po odbytej operacji ucha lub u dzieci poniżej 4 lat przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Do płukania nie używać wrzątku, gorącej ani nieprzegotowanej wody.

Ciąża i laktacja

Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Uwagi

Dzieci mogą stosować zestaw jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie pojazdów, obsługę maszyn i urządzeń mechanicznych.

Cena

Fixsin, cena 100% 13.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."