Fitoprost

1 kaps. zawiera: 160 mg wyciągu z boczni piłkowanej (co odpowiada 1040-1440 mg owoców boczni piłkowanej).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Fitoprost 60 szt., kaps. miękkie

Serenoa repens-Sabal serrulata

42.7 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat ułatwia oddawanie moczu zmniejszając dolegliwości urologiczne występujące w łagodnym rozroście prostaty I i II stadium choroby. Wyciąg z owoców boczni piłkowanej, zawierający sterole i wolne kwasy tłuszczowe, ma działanie antyandrogenne wywołane zahamowaniem enzymatycznej konwersji testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) przez 5-α-reduktazę, a następnie DHT do androstanediolu przez dehydrogenazę 3-α-hydroksysteroidową. Ekstrakt z boczni piłkowanej posiada również właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe poprzez wpływ na syntezę zapalnych metabolitów kwasu arachidonowego w wyniku hamowania aktywności cyklooksygenazy i lipoksygenazy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 2 razy na dobę. Sposób podania: przyjmować po posiłku. Popić niewielką ilością płynu. Zaleca się stosowanie leku w równych odstępach czasowych. Długość trwania kuracji powinna być dobrana indywidualnie dla pacjenta.

Wskazania

Zaburzenia funkcjonalne występujące w łagodnym rozroście gruczołu krokowego, takie jak: częste oddawanie moczu w nocy, zmniejszenie wielkości strumienia moczowego, zaleganie moczu oraz dolegliwości bólowe związane z uciskiem rozrośniętego gruczołu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparat nie prowadzi do zmniejszenia rozrośniętego gruczołu krokowego, tylko łagodzi dolegliwości urologiczne związane z tą chorobą. W przypadku pojawienia się krwi w moczu lub całkowitego zatrzymania moczu należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Preparat jest na ogół dobrze tolerowany. Sporadycznie mogą wystąpić nudności, zwłaszcza po przyjęciu na pusty żołądek.

Ciąża i laktacja

Nie dotyczy. Preparat stosowany wyłącznie u mężczyzn.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Fitoprost, cena 100% 42.7 zł

Preparat zawiera substancję: Serenoa repens-Sabal serrulata

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."