FFbaby

1 kaps. zawiera 1 mln szczepów bakterii Lactobacillus rhamnosus i Bifidobacterium breve. Preparat zawiera maltodekstrynę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
FFbaby 14 szt., kaps.

Lactobacillus rhamnosus,

Bifidobacterium breve

31.35 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Lactobacillus rhamnosus i Bifidobacterium breve mają zdolność do uszczelniania bariery jelitowej; zdolność do produkcji substancji wykazujących aktywność wobec: Escherichia coli, Streptococcus agalactiae, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis, Clostridium difficile; są oporne na niskie pH panujące w żołądku oraz na sole żółci, co umożliwia ich przeżycie w przewodzie pokarmowym; przylegają do komórek nabłonka jelita, dzięki czemu możliwa jest kolonizacja przewodu pokarmowego; blokują miejsca przylegania niekorzystnych mikroorganizmów do nabłonka jelita; są oporne na antybiotyki (oporność typowa dla bakterii z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus).

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta od urodzenia: 1 kaps. 2 razy dziennie, przez 1-6 tyg. Zawartość kapsułki rozpuścić w 1,5-3 ml letniego płynu (przegotowana woda o temp. pokojowej, mleko matki, mleko początkowe), podać w butelce ze smoczkiem albo łyżeczką lub małą strzykawką na wewnętrzną stronę policzka.

Wskazania

Dietetyczne postępowanie w celu ustalenia prawidłowego składu flory bakteryjnej układu pokarmowego nowo narodzonych niemowląt, u których wystąpiły czynniki opóźniające lub zaburzające kolonizację jelit korzystnymi bakteriami: przedwczesny poród; mała, bardzo mała lub ekstremalnie mała masa urodzeniowa; narodziny przez cesarskie cięcie; czasowa lub trwała rezygnacja z karmienia mlekiem matki; stosowanie przez matki antybiotykoterapii okołoporodowej; karmienie sondą dożołądkową oraz w przypadku niemowląt przebywających na oddziałach szpitalnych. Preparat jest przeznaczony dla niemowląt od pierwszych godzin życia, do stosowania tylko pod nadzorem lekarza w warunkach szpitalnych i pozaszpitalnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku przeciwwskazań do żywienia enteralnego.

Uwagi

Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

FFbaby, cena 100% 31.35 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."