Feminon® PMS

1 kaps. zawiera: 4 mg ekstraktu suchego z owoców niepokalanka pospolitego. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Feminon® PMS 60 szt., kaps. twarde

Vitex agnus castus

21.98 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. raz na dobę. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować. Kaps. należy przyjmować o tej samej porze dnia (np. wieczorem).

Wskazania

Złagodzenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego łagodnie nasilonych. Preparat jest wskazany wyłącznie u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Przed zastosowaniem leku należy skontaktować sie z lekarzem w przypadku pacjentów: cierpiących na nowotwory estrogenozależne; przyjmujących leki dopaminolityczne, dopaminergiczne, estrogeny i antyestrogeny; pacjentów z zaburzeniami czynności przysadki (w przypadkach guza przysadki mózgowej wydzielającego prolaktynę przyjmowanie wyciągu z owoców niepokalanka pospolitego może maskować objawy obecności guza). Lek zawiera laktozę: nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy nasilą się lub nie zmniejszą w trakcie stosowania przez okres dłuższy niż 3 miesiące, należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: wysypka ze świądem. Częstość nieznana po zażyciu wyciągu z niepokalanka pospolitego: ciężkie reakcje alergiczne (z obrzękiem twarzy, dusznościami i trudnościami w przełykaniu); skórne reakcje alergiczne (w tym: wysypka, pokrzywka, bóle i zawroty głowy); zaburzeniach żołądkowo-jelitowe (takie jak: nudności, bóle brzucha); trądzik i zaburzenia menstruacji.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Interakcje

Ze względu na możliwe dopaminergiczne i estrogenne działanie wyciągu z owoców niepokalanka pospolitego, nie można wykluczyć wystąpienia interakcji z lekami dopaminolitycznymi, dopaminergicznymi, estrogenami i antyestrogenami.

Cena

Feminon® PMS, cena 100% 21.98 zł

Preparat zawiera substancję: Vitex agnus castus

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."