Esputicon

1 kaps. zawiera 50 mg dimetykonu. 1 g kropli zawiera 980 mg dimetykonu (1 kropla zawiera 20 mg dimetykonu).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Esputicon but. 5 g, krople doustne

Dimethicone

24.3 zł 2019-04-05

Działanie

Zmniejsza napięcie powierzchniowe gazu, umożliwiając resorpcję uwolnionego gazu i wydalenie na drodze perystaltyki. Podany doustnie łagodzi wzdęcia, zmniejsza napięcie żołądka i uczucie pełności.

Dawkowanie

Doustnie. Kapsułki: dorośli zazwyczaj 1 kaps. 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem, w razie potrzeby 2 kaps. 3 razy dziennie. Krople: dorośli 2 krople 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem, w razie potrzeby 5 kropli 3 razy dziennie, małe dzieci: 1-2 krople 2 razy dziennie. Przygotowanie do badania USG lub badania radiologicznego - kapsułki: 2 dni przed badaniem 1 kaps. 4 razy dziennie, w dniu badania 2 kaps. na czczo; krople: 2 dni przed badaniem - 2 krople 4 razy dziennie, w dniu badania 5 kropli na czczo. Dzieciom krople można dodawać do pokarmu.

Wskazania

Nadmierne tworzenie się i nagromadzanie gazów w przewodzie pokarmowym, wzdęcia, niestrawność, uczucie pełności. Pomocniczo w przygotowaniu do badań diagnostycznych RTG i USG.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie stwierdzono niepożądanego działania.

Uwagi

Preparat nie zawiera cukru, może być stosowany przez chorych na cukrzycę.

Cena

Esputicon, cena 100% 24.3 zł

Preparat zawiera substancję: Dimethicone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."