Espumisan®

1 kaps. zawiera 40 mg symetykonu; kapsułki zawierają parahydroksybenzoesan metylu oraz żółcień pomarańczową.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Espumisan® but. 30 ml, krople doustne, emulsja

Simeticone

26.94 zł 2019-04-05

Działanie

Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit. Symetykon wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne lub enzymatyczne. Nie wchłania się po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej po przejściu przez układ pokarmowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież oraz dzieci w wieku 6-14 lat: w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów oraz w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym - 2 kaps. 3 do 4 razy na dobę; pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha - 2 kaps. 3 razy na dobę w dniu poprzedzającym badanie oraz 2 kaps. rano w dniu badania. Sposób podania. Lek może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów (np.: wzdęcia). Wzmożone powstawanie gazów w okresie pooperacyjnym. Pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii. Lek wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku >6 lat, młodzieży i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na symetykon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie zanotowano działań niepożądanych związanych z zastosowaniem leku. Substancje pomocnicze: żółcień pomarańczowa oraz parahydroksybenzoesan metylu, mogą powodować reakcje alergiczne (w tym opóźnione).

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Espumisan®, cena 100% 26.94 zł

Preparat zawiera substancję: Simeticone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."