Esceven®

1 g żelu zawiera: 83,5 mg wyciągu gęstego z nasion kasztanowca (DER: 6-9:1) i 50 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera bronopol, parahydroksybenzoesan etylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Esceven® tuba 30 g, żel

Aesculus hippocastanum,

Heparin sodium

14.72 zł 2019-04-05

Działanie

Lek stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież >12 rż.: 1 g żelu (pasek żelu o długości ok. 3 -4 cm) wcierać w skórę kończyn 3 razy dziennie, przez 2 tyg.

Wskazania

Do tradycyjnego stosowania w objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: ból, uczucie ciężkości w nogach, nocne skurcze mięśni łydki, swędzenie oraz obrzęk. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Przewlekłe choroby nerek. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe, w okolicy oczu - w razie kontaktu przemyć wodą.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci. Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów ze skazą krwotoczną. Bronopol może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe). Parahydroksybenzoesan etylu może wywołać reakcje alergiczne (mogą być spóźnione).

Niepożądane działanie

Przejściowe uczucie ciepła, przejściowy świąd skóry o niewielkim nasileniu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Esceven®, cena 100% 14.72 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Heparin sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."