Escalar®

1 g preparatu zawiera: 20 mg wyciągu gęstego z kwiatu arniki górskiej i kwiatu nagietka lekarskiego, 50 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca zwyczajnego, zawierającego 9,5 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Preparat zawiera: alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, kwas sorbinowy, etylu parahydroksybenzoesan.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Escalar® tuba 30 g, maść

Aesculus hippocastanum,

Calendula officinalis,

Arnica sp.

12.09 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych i ściągających.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Smarować preparatem chore miejsca 2 do 3 razy dziennie. Dzieci poniżej 6 lat: nie zaleca się stosowania. W przypadku objawów przewlekłej niewydolności żylnej: stosować w sposób ciągły nie dłużej niż 1 do 2 tyg. Stosowanie przez okres dłuższy niż 2 tyg. może powodować wystąpienie wyprysków skórnych i/lub odczynów skórnych z powstawaniem pęcherzyków. W takim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska. W przypadku kontuzji sportowych: obrzęki i stłuczenia pourazowe, zaleca się zastosowanie w ciągu 30 min. od ich wystąpienia. Stosowanie można kontynuować nie dłużej niż kilka dni, do ustąpienia objawów. Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat stosuje się tradycyjnie pomocniczo: w objawach przewlekłej niewydolności żylnej (z objawami obrzęków podudzi), w pourazowych obrzękach i stłuczeniach, w podskórnych wylewach (siniakach), także w przypadkach kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwiat arniki, kwiat nagietka lub inne rośliny z rodziny astrowatych (dawniej złożonych) lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność podczas stosowania u dzieci powyżej 6 lat. Nie zaleca się stosowania u dzieci młodszych. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego i kwasu sorbinowego, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu etylu, preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Niepożądane działanie

Możliwość wystąpienia reakcji skórnych przybierających postać podrażnienia skóry lub odczynów alergicznych w miejscu aplikacji.

Ciąża i laktacja

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Brak danych na temat interakcji.

Cena

Escalar®, cena 100% 12.09 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Calendula officinalis, Arnica sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."