Emofix®

Preparat zawiera: mieszankę nasyconych kwasów tłuszczowych, wyciąg białkowy z drożdży, fosfatydylocholinę, wosk pszczeli, olej sojowy, alkohol stearylowy, chlorki wapnia, potasu i magnezu, monostearynian glicerolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Emofix® tuba 30 g z aplikatorem donosowym, maść 29.3 zł 2019-04-05

Działanie

Hemostatyczna maść ochronna. Wzmacnia działanie naturalnych czynników krzepnięcia krwi, tworzy mechaniczną barierę ochronną.

Dawkowanie

Aby zahamować krwawienie: należy pokryć odpowiednią ilością maści krwawiące miejsce. Aby zapobiec nawrotom krwawienia: stosować maść 2 razy dziennie, przez co najmniej 2 tygodnie po ostrym epizodzie krwawienia lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku stosowania na błonę śluzową nosa zaleca się użycie aplikatora dołączonego do opakowania.

Wskazania

Zapobieganie i powstrzymywanie epizodów krwawienia ze skóry i błon śluzowych, takich jak: krwotok z nosa wywołany samoistnie lub spowodowany urazem, krwawienia z drobnych ran skórnych, itp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W pierwszych dniach leczenia mogą pojawić się: pieczenie, swędzenie w nosie lub wyciek z nosa. Objawy te ustępują w trakcie terapii. W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie.

Cena

Emofix®, cena 100% 29.3 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."