Ektin

Ectoin® (ektoina), kwas hialuronowy, chlorek sodu i woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ektin but. 10 ml, krople do oczu

Hyaluronic acid,

Ectoine

32.85 zł 2019-04-05

Działanie

Krople do oczu, będące izotonicznym roztworem. Zwierają ektoinę - naturalną cząsteczkę o działaniu ochronnym dla komórek, zmniejszającą stany zapalne oraz wykazującą właściwości stabilizujące błony komórkowe. Krople zawierają także kwas hialuronowy, który poprawia komfort oka dzięki silnym właściwościom wiązania wody i właściwościom stabilizującym. Krople stabilizują naturalny film łzowy na dwa sposoby: kwas hialuronowy korzystnie wpływa na fazę wodną, a ektoina wzmacnia fazę lipidową. Ten sposób działania chroni oko przed szkodliwym wpływem alergenów i wspiera proces regeneracji podrażnionej i wrażliwej spojówki. Krople łagodzą świąd, podrażnienie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Dawkowanie

1–2 krople do każdego worka spojówkowego, kilka razy dziennie. Po podaniu kropli należy odczekać co najmniej 15 minut przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego wyrobu medycznego lub leku do oczu.

Wskazania

Leczenie i zapobieganie objawom sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek powodowanym np. przez pyłki, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub pleśń.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcje nadwrażliwości należy przerwać stosowanie preparatu.

Niepożądane działanie

W pojedynczych przypadkach może wystąpić krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie oka lub zapalenie spojówek.

Uwagi

Krople nie zawierają środków konserwujących. Mogą być stosowane ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Mogą być stosowane u pacjentów z wrażliwymi oczami i u dzieci. Jeżeli tak zaleci lekarz, krople mogą być stosowane po operacji okulistycznej i urazie oka. Nie stosować dłużej niż 6 tyg. po otwarciu.

Cena

Ektin, cena 100% 32.85 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronic acid, Ectoine

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."