Echinerba®

1 tabl. zawiera 100 mg wyciągu suchego z ziela jeżówki purpurowej; zawiera nie mniej niż 1 mg polifenoli w przeliczeniu na kwas chlorogenowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Echinerba® 90 szt., tabl.

Echinacea purpurea

9.5 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu stymulującym układ odpornościowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 3 razy dziennie. Dzieci od 4 do 9 lat: 1 tabl. dziennie. Dzieci od 10 do 14 lat: 2 tabl. dziennie. Preparat należy podawać codziennie przez 10 dni lub co drugi dzień przez 20 dni. Po miesiącu kurację można powtórzyć.

Wskazania

Pomocniczo w nieżytach błony śluzowej nosa, zatok lub gardła w przebiegu przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub rośliny z rodziny Compositae. Gruźlica, zakażenie wirusem HIV, AIDS, białaczka, choroby autoimmunologiczne (np. stwardnienie rozsiane, kolagenozy).

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z alergią wziewną, skórną lub pokarmową.

Niepożądane działanie

Sporadycznie mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (najczęściej reakcje skórne).

Ciąża i laktacja

Z powodu braku danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatów z Echinacea purpurea nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i laktacji.

Interakcje

W przypadku łącznego stosowania z cyklosporyną i glikokortykosteroidami może nastąpić zniesienie efektu immunosupresyjnego. Jednoczesne stosowanie z amiodaronem, ketokonazolem i metotreksatem może spowodować uszkodzenie wątroby.

Cena

Echinerba®, cena 100% 9.5 zł

Preparat zawiera substancję: Echinacea purpurea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."