Doppelherz® Energovital Tonik K

20 ml płynu zawiera: 400 mg wyciągu płynnego (1:1) i 220 mg wyciągu płynnego (1:2) z owoców głogu, 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z liści melisy, 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z liści rozmarynu i 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera 17% etanolu, miód i cukier inwertowany.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Doppelherz® Energovital Tonik K but. 1000 ml, płyn doustny

Crataegus sp.,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Rosmarinus officinalis

47.23 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, wyłącznie w podanych wskazaniach. Skuteczność leku opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu leczniczym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 20 ml 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania. W przypadku samoleczenia bez diagnozy lekarskiej - nie zaleca się stosowania dłużej niż 2 tyg. Jeśli po 2 tyg. stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą - pacjent powinien przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u dzieci. Z uwagi na zawartość cukru inwertowanego nie zaleca się stosowania u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy. Dawka leku (20 ml) zawiera 2,8 g alkoholu, co odpowiada 70 ml piwa 95% obj.) lub 30 ml wina (12% obj.). Dawka dobowa (60-80 ml) odpowiada 1-1,4 ww (wymiennika węglowodanowego).

Niepożądane działanie

Nie stwierdzono przy podanym dawkowaniu. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń kozłka lekarskiego może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może wpływać negatywnie na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie maszyn. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Interakcje

Alkohol i wyciągi ziołowe zawarte w leku mogą wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

Cena

Doppelherz® Energovital Tonik K, cena 100% 47.23 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Rosmarinus officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."