Dip Hot Rozgrzewający

1 g kremu zawiera: 128 mg salicylanu metylu, 59,1 mg mentolu, 19,7 mg olejku eukaliptusowego, 14,7 mg olejku terpentynowego. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy i glikol propylenowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dip Hot Rozgrzewający tuba 67 g , krem

Eucalyptus oil,

Menthol,

Methyl salicylate,

Turpentine oil

16.9 zł 2019-04-05

Działanie

Salicylan metylu działa miejscowo przeciwzapalnie. Olejek eukaliptusowy i terpentynowy rozszerzają obwodowe naczynia krwionośne, wywołując miejscowe przekrwienie tkanek i uczucie rozgrzania. Mentol działa doraźnie znieczulająco, wywołuje uczucie rozgrzania a następnie, w miarę narastania stężenia leku w tkankach, zmniejszenie odczuwanego bólu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież >12. rż.: cienką warstwę leku nanieść na bolące miejsce, delikatnie wmasować; powtarzać 2-3 razy na dobę. Nie przekraczać zalecanej dawki. Po użyciu dokładnie umyć ręce, chyba że są one miejscem stosowania preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 12. rż.

Wskazania

Objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej. Pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, mentol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 12. rż.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami i innymi wrażliwymi partiami skóry. Przed użyciem należy wypróbować preparat na małej powierzchni skóry, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia alergii. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przerwać stosowanie leku w przypadku utrzymującego się zaczerwienienia skóry. U pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli, dlatego przed zastosowaniem preparatu powinni oni upewnić się, czy nie są uczuleni na jego składniki. Lek zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Reakcja alergiczna na salicylany lub mentol (zaczerwienienie skóry, pokrzywka), oparzenia w miejscu stosowania (częstość nieznana). U osób cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli i w konsekwencji duszność.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania należy rozważyć czy korzyści wynikające z zastosowania leku u kobiet w ciąży są większe niż możliwe ryzyko dla płodu. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących, szczególnie w obrębie klatki piersiowej (piersi).

Uwagi

Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

W przypadku doustnego przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie preparatu może nasilać ich działanie - pacjent powinien w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza.

Cena

Dip Hot Rozgrzewający, cena 100% 16.9 zł

Preparat zawiera substancję: Eucalyptus oil, Menthol, Methyl salicylate, Turpentine oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."