Diohespan max

1 tabl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Diohespan max 60 szt., tabl.

Diosmin

78.31 zł 2019-04-05

Działanie

Diosmina zwiększa napięcie żylne i działa ochronnie na naczynia. Na poziomie naczyń żylnych zmniejsza rozszerzalność żył oraz zastój żylny. Na poziomie mikrokrążenia zmniejsza przepuszczalność włośniczek. Po podaniu doustnym diosmina wchłania się z przewodu pokarmowego i w postaci zmetabolizowanej wydalana jest głównie z kałem i z moczem (14%).

Dawkowanie

Doustnie. Zwykle stosuje się 1 tabl. raz na dobę, podczas posiłku. Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu: 3 tabl. na dobę przez 4 dni, a następnie 2 tabl. na dobę przez kolejne 3 dni. Tabletka ma rowek dzielący, który pozwala na rozkruszenie tabletki, ułatwiając połknięcie; rowek nie umożliwia podziału na równe dawki.

Wskazania

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Środki ostrożności

Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe, a przy utrzymujących się dolegliwościach należy wykonać badania proktologiczne i wybrać odpowiednią metodę leczenia.

Niepożądane działanie

Rzadko: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie. Ponadto obserwowano: wysypkę, świąd i pokrzywkę.

Ciąża i laktacja

W przypadku zdecydowanej konieczności można zastosować lek w ciąży (w badaniach na zwierzętach nie stwierdzono szkodliwego wpływu na przebieg ciąży i porodu oraz rozwój płodu). Nie stosować w okresie karmienia piersią, ze względu na brak danych dotyczących przenikania leku do mleka matki.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stwierdzono klinicznie istotnych interakcji z innymi lekami.

Cena

Diohespan max, cena 100% 78.31 zł

Preparat zawiera substancję: Diosmin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."