Dierol® Krople

Zalecana dzienna porcja zawiera: 250 mg Saccharomyces boulardii, 3 mg cynku (30% RWS*). *RWS – % realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dierol® Krople 8 ml, krople doustne 31.26 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawiera jeden z najlepiej poznanych i przebadanych szczepów - Saccharomyces boulardii. Szczep zachowuje swoją aktywność w przewodzie pokarmowym nawet pomimo działania soków żołądkowych i antybiotyku (z wyjątkiem preparatów przeciwgrzybiczych). W przeciwieństwie do osłonowych preparatów bakteryjnych nie wymaga kolonizacji jelita, co zazwyczaj trwa 2-3 dni. Zaraz po podaniu następuje namnażanie kultur Saccharomyces boulardii i rozpoczyna się dobroczynne działanie preparatu w całym przewodzie pokarmowym.

Dawkowanie

Niemowlęta i dzieci – 11 kropli (0,4 ml) 2 razy dziennie. Dzieci ≥ 3. rż. i dorośli – 22 krople (0,8 ml) raz dziennie. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. Preparat najlepiej podawać w trakcie posiłku. Wewnątrz butelki znajdują się 2 kuleczki ze stali nierdzewnej, które pomagają w uzyskaniu jednorodnej zawiesiny. Przed użyciem energicznie wstrząsać butelką przez ok. 15 sekund po czym niezwłocznie odmierzyć odpowiednią ilość kropli na łyżeczkę. Podać bezpośrednio doustnie lub dodać do niewielkiej ilości płynu (wody, soku lub mleka) o temperaturze pokojowej. Popić obficie. Na dnie może tworzyć się osad, który nie stanowi wady produktu. Po pierwszym otwarciu zużyć w ciągu 2 miesięcy. Nie należy mieszać preparatu ze zbyt gorącymi pokarmami/płynami. Po skończonej antybiotykoterapii, zaleca się kontynuowanie przyjmowania suplementu diety Dierol® krople w celu odbudowy naturalnej mikroflory jelitowej (przez ok. 10 dni).

Wskazania

Antybiotykoterapia (w trakcie i po). Biegunki o różnej etiologii (bakteryjne, wirusowe, czy tzw. biegunki podróżnych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Nie stosować z preparatami przeciwgrzybiczymi. Dierol® krople nie wymaga przechowywania w lodówce.

Cena

Dierol® Krople, cena 100% 31.26 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."